Ebru, Hat, Tezhip, Çini, Cilt, Gümüş Kesme, Cam Altı

41 KERE MAŞALLAH SERGİSİ, TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜNDE ŞEKİLLENEN MAŞALLAH
KAVRAMINI ESTETİK AÇIDAN KONU ALIR. SERGİ KONSEPTİ TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜ
İÇERİSİNDE YÜZLERCE YILDIR YAŞAYAN BU KAVRAMI CANLI TUTMAK ESKİ VE YENİ
TOPLAM 41 FARKLI YORUMLA  SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNMA ÜZERİNE
KURULMUŞTUR...

41 KERE MAŞALLAH SERGİSİ, TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜNDE ŞEKİLLENEN MAŞALLAH KAVRAMINI ESTETİK AÇIDAN KONU ALIR. SERGİ KONSEPTİ TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜ İÇERİSİNDE YÜZLERCE YILDIR YAŞAYAN BU KAVRAMI CANLI TUTMAK ESKİ VE YENİ TOPLAM 41 FARKLI YORUMLA  SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNMA ÜZERİNE KURULMUŞTUR.

 

ESTETİK KAYGILAR TAŞIYARAK DÜŞÜNCEYİ  GÖRSELLEŞTİRMEK ÇEŞİTLİ VESİLELERLE GÖZLER ÖNÜNE SEREREK GELENEKSELLEŞTİRMEK , BU SAHADA YAYINLAR HAZIRLAMAK SANAT TARİHİMİZİN SİSTEMLİ VE BAĞIMSIZ OLARAK ŞEKİLLENMESİ BAKIMINDAN YAPILACAK İŞLERİN BAŞINDA GELMEKTEDİR. HIZLA DEĞİŞEN VE GELİŞEN DÜNYADA ULUSAL KİMLİĞİMİZLE YER ALMAMIZDA  BU TÜRDEN SANATSAL  FAALİYETLERİN ÖNEMLİ ROL OYNAYACAĞI  KANAATİNDEYİZ.

 

KÜRATÖRLÜĞÜNÜ FATİH MEHMET ÖMEROĞLU’NUN YAPTIĞI; CEYHUN OYDEM, EDA ÖZBEKKANGAY ÇAKIR, FATİH MEHMET ÖMEROĞLU, GÜRKAN PEHLİVAN, KADİR KAÇAR, LEVENT KARADUMAN, LEVENT KUM, MAHMUT ŞAHİN, NESLİHAN DIŞKAYA, NURULLAH ÖZDEM, ÖMER ÖNDER CANKURTARAN VE ZÜLAL ÇAY’IN ESERLERİYLE KATILDIKLARI, HAT, TEZHİP, ÇİNİ, CİLT, EBRU, GÜMÜŞ KESME VE CAM ALTI ÖRNEKLERİNDEN OLUŞAN, ESKİ VE YENİ TOPLAM 41 FARKLI MAŞALLAH ÖRNEĞİNDEN  MEYDANA GELEN SERGİ (VE SERGİ ALBÜMÜ) 08-30 EYLÜL 2007 TARİHLERİ ARASINDA ASİTANE KÜLTÜR SANAT EĞİTİM VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ALİ ALPARSLAN SERGİ SALONUNDA ZİYARETÇİLERİNE AÇIK OLACAKTIR.

 

SERGİ AÇILIŞINI 08 EYLÜL 2007 TARİHİNDE SAAT 19:00’DA KLASİK TÜRK CİLT SANATININ DEĞERLİ HOCASI  İSLAM SEÇEN YAPACAKTIR.

 

Not::Bu sergi haberi bana maille geldi.İlgilenenler için web adresleri aşağıdadır.

www.asitane.net

 

www.ebrusanati.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !